Acasă » Admitere » Rezultate Admiterea 2018

Rezultate Admiterea 2018

Lista elevilor care au promovat

Concursul de admitere la studii

cu finanțare bugetară (cota 30%, gimnaziu)

Nr.o. Numele, Prenumele MC Concurs 30%
1 JURJIU VICTORIA 8,72 Balți
2 RUDICO DANA 6,79 Chișinău
3 LALAC VADIM 6,14 Chișinău

Lista elevilor care au promovat

Concursul de admitere la studii

cu finanțare bugetară (cota 15%, gimnaziu)

Nr.o. Numele, Prenumele MC Concurs 15%
1 CRĂCIUN VERONICA 9,19 B*
2 TOMAȘ BEATRICE 8,98 A*
3 GAUGAȘ IRINA 8,92 B*
4 HARIUC INA 7,79 B*
5 STEFANIUC NICOLINA 6,95 B*
6 MORARU CRINA 6,42 B*
7 PROFIRE ANDREI 6,07 B*

Președintele Comisiei de admitere                        V.Țîțu, director CMU

Lista elevilor care au promovat

Concursul general de admitere la studii

cu finanțare bugetară (gimnaziu)

Nr.o. Numele, Prenumele Concurs 15% MC
1 PERESUNCO VASILE 9,80
2 LISTRU VICTOR 9,72
3 ARHIP OLIVIA 9,24
4 APOSTOL ALEXANDRA 9,16
5 PALADE MAXIM 9,12
6 BARANCIUC MĂDĂLINA 9,10
7 GHELCIUC DANIELA 9,08
8 GORINCIOI OLGA 9,07
9 SULA VLADIMIR 9,03
10 TOMA ANGHELINA 9,01
11 BOTNAR IRINA E* 9,00
12 NICURIUC PAULA 8,98
13 GABERI SEVERINA 8,97
14 BURLAC ALINA 8,96
15 BOGHIU IONELA 8,94
16 DIMINEȚ DANIELA 8,93
17 CĂRUNTU NICOLETA 8,90
18 GOLINAT ADRIANA 8,88
19 VEREJAC VALERIA 8,84
20 COJOCARI ANA MARIA 8,84
21 APRODU NICOLETA 8,77
22 NESTERIUC MAGDALENA 8,71
23 ROMAN FELICIA 8,70
24 PARFENI LIDIA E* 8,65
25 CERTAN ECATERINA 8,63
26 TALMACI MIHAELA 8,60
27 GURGHIȘ DANIELA 8,60
28 PALADE MARIA 8,60
29 CIORNEA CĂTĂLINA 8,47
30 BOBOC CĂTĂLINA E* 8,47
31 RUSU IGOR 8,43
32 ONICA DANIELA 8,40
33 RĂSĂPANU ILINCA D* 8,38
34 PRAPORȘCIC NADEJDA 8,36
35 PASCARI ANA E* 8,36
36 ȚURCANU DUMITRIȚA 8,35
37 BOROZAN  ANA 8,34
38 MOCANU MIHAIL 8,27
39 COZARI MARIUS 8,24
40 BULENCEA GHEORGHE 8,24

Președintele Comisiei de admitere                        V.Țîțu, director CMU

Lista elevilor care au promovat

Concursul de admitere la studii

cu finanțare bugetară

(BAC, studii liceale, studii medii de cultură general)

Nr.o. Numele, Prenumele MC
1 ADAMENCO OXANA 8,66
2 BOBEICA CLAUDIA 8,03
3 CIUBOTARU CRISTINA 7,91
4 CUCU VICTORIA 7,87
5 BACIU SANDA 7,57
6 MIHAILIUC ECATERINA 7,37
7 PASCIȘIN ALINA 7,22
8 ENCIU VALENTIN 7,01
9 BORȘ TATIANA 6,99
10 PRUNICI DIANA 6,8
11 VLAD OLESEA 6,65
12 RUSU CĂTĂLINA 6,5
13 ERMURACHI LAURA 6,46
14 ZORILA SILVIA 6,14
15 CAȚER ANA-MARIA 5,45

Președintele Comisiei de admitere                        V.Țîțu, director CMU

Lista elevilor care au promovat

Concursul de admitere prin transfer

Nr.o. Numele, Prenumele MC Notițe
1 CASIAN ANGELA 9,0 buget
2 TURCU VALERIANA 8,08 buget
3 GROSU IANA 7,26 contract
4 CORNEA CĂTĂLINA 7,06 contract
5 FOTEA ALINA 7,06 contract
6 POTÎNG IONELA 6,79 contract
7 FAIN MARIA 6,66 contract

Președintele Comisiei de admitere                        V.Țîțu, director CMU

Lista elevilor care au promovat

Concursul general de admitere la studii

pe bază de contract (gimnaziu)

Nr.o. Numele, Prenumele Concurs 15% MC
1 GLIGOR GABRIELA   8,21
2 MOCHII ANASTASIA IRINA   8,20
3 JURAVELI VLADIMIR   8,19
4 RÎSÎPANU MIHAELA   8,19
5 TOMA COSMIN IONUȚ   8,19
6 STACI MARIA   8,16
7 ȘÎȘCANU MARIA   8,16
8 BUJOR TATIANA   8,16
9 GURIN MIRALINA   8,15
10 ZGUREANU MIHAIL   8,13
11 MOROȘANU VALERIA   8,12
12 CIOBANU TUDORA   8,11
13 CATARAGA CĂTĂLINA   8,10
14 ROTARI ALINA E* 8,06
15 STAMATI VALERIA 7,98
16 DOINA MARIA MAGDALENA E* 7,97
17 STEPANCHEVICI LAURENȚIU   7,95
18 JOSANU DORU   7,92
19 CAZACENCO CĂTĂLINA   7,91
20 LEUCĂ ANGELA   7,90
21 BERBINSCHI ELENA   7,88
22 ROTARU DANIELA   7,87
23 CHIBA NATALIA   7,87
24 CEBOTARI FELICIA   7,85
25 PÎCĂLĂU VICTORIA   7,82
26 LUNCAȘU LOREDANA   7,80
27 ANDRIEȘ ALINA   7,75
28 ȚURCANU LAURA   7,73
29 COSTANDA DANIELA   7,67
30 CHIRILIUC ANA MARIA   7,65
31 PÎSLARU ILINCA D* 7,63
32 ZABALSCHI VITALINA   7,53
33 ȚUGULEA MARIA   7,44
34 BONDAR CEZARA   7,43
35 TOFAN CAROLINA   7,42
36 OBREJA TATIANA   7,33
37 ROMANDAȘ AURICA   7,28
38 RUMEGA ALEXANDRINA   7,24
39 DANELCIUC VICTORIA   7,21
40 RUSU NICOLETA   7,12
41 ȚURCANU DANIELA   7,12
42 FÎSTÎCAN MARINA   7,09
43 SCERBATAIA NINA   6,90
44 SVIDERSCHI GABRIELA   6,90
45 SCUTARU NICOLETA E* 6,89
46 VLAH NICOLETA   6,79
47 CALARAȘ IULIANA   6,74
48 GOIAN CRISTINA   6,67
49 POPESCU NICOLETA   6,59
50 BRAIU ALEXANDRU   6,56

Notă:

A* –copii cu dizabilitate severă, accentuată, și medie;

B* – copii rămași fără ocrotire părintească;

C* – copii care au părinți cu dizabilitate severă;

D* –copii ai căror părinți au participat la acțiunile militare pentru apărarea integrității și independenței RM; la acțiunile de luptă din Afganistan sau la lichidarea consecințelor avariei de la Cernobîl;

E* – copii proveniți din familii cu patru și mai mulți copii, aflați la întreținerea părinților;

F* – copii de etnie romă;

G* – tinerii care au îndeplinit serviciul militar în termen.

Președintele Comisiei de admitere                        V.Țîțu, director CMU


Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată.

43 + = 51